STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB
Z
NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI I ICH RODZIN
SKARB NADZIEI
AKTUALNOŚCI
                                                                                                       Pułtusk, dnia 31.05.2017 r.


Turnus rehabilitacyjny - Jarosławiec 2017
                                                                                                       


 
      W dniach od 21 kwietnia do 4 maja 2017 r., 19- osobowa grupa uczniów i opiekunów przebywała na turnusie rehabilitacyjnym w Jarosławcu sfinansowanym przez PCPR w Pułtusku oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami i ich Rodzin „SKARB NADZIEI” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Anny Karłowicz w Pułtusku.

       W tych dniach dzieci wraz z kadrą pedagogiczną przebywały w malowniczo położonej miejscowości Jarosławiec, a gościł nas Ośrodek Kolonijno-Wypoczynkowy „RAFA”. To miejsce gdzie wypoczynek połączony jest z rehabilitacją. Bezpośredni kontakt Jarosławca z Morzem Bałtyckim, piaszczystą plażą, czystym powietrzem, nasyconym jodem, sprawiają, że jest to idealne miejsce na odpoczynek, rehabilitację i regenerację stanu zdrowia.

       Podczas dwutygodniowego pobytu w Jarosławcu wychowankowie Ośrodka uczestniczyli w zabiegach rehabilitacyjnych zgodnie z zaleceniem lekarza. Codziennie uczestniczyliśmy w masażach, inhalacjach, naświetlaniu lampą soluxgimnastyce ogólnorozwojowej, pływaliśmy w basenie, relaksowaliśmy się w jacuzzi z hydromasażem oraz korzystaliśmy z sauny.  Chętnie chodziliśmy na długie spacery brzegiem morza oraz po najbliższej okolicy. Byliśmy również wysoko na latarni morskiej. Mnóstwo, bo aż 122 stromych, pokręconych schodów stawiło poważne wyzwanie dla nas wszystkich, ale widok,  jaki roztaczał się z góry wart był poświęcenia. Widzieliśmy wzburzone morze i całą panoramę Jarosławca.  Wieczorami doskonale bawiliśmy  się na dyskotekach, wieczorkach tanecznych z muzyką na żywo  oraz przy ognisku piekąc kiełbaski. Dało to nam szansę na integrację, nowe znajomości i przyjaźnie z innymi uczestnikami turnusów.

      Nikt się nie nudził i dwa tygodnie szybko minęły. Zostało wykonane wiele zdjęć, zakupiono liczne pamiątki, które zawsze będą przypominały uczestnikom turnusu miłe chwile oraz nadmorską miejscowość. Turnus był dla wszystkich ciekawym doświadczeniem , miłą rozrywką i  okazją do poprawy zdrowia i rozwoju społecznego dla naszych podopiecznych.

       Zgodnie z zasadą, że to, co dobre szybko się kończy, pełen wrażeń, niespodzianek, pobyt nad Bałtykiem minął jak chwila zachodzącego słońca.