STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB
Z
NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI I ICH RODZIN
SKARB NADZIEI
AKTUALNOŚCI
Informacja z realizacji zadania publicznego

"Organizowanie regionalnych imprez kulturalnych, sportowych, turystycznych i rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych wspierających ich aktywność w tych dziedzinach" współfinansowanego ze środków publicznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w 2011 roku
w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zlecanych fundacjom
i organizacjom pozarządowym,
tytuł zadania: "Aktywizacja o każdej roku porze! Pułtusk - ( Po )  morze".

        W ramach realizacji zadania publicznego przeprowadzono zabawę andrzejkową, która odbyła się w  dniu 22 listopada 2011 r w wynajętej Sali Rekreacyjnej Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku. Podczas zabawy osoby niepełnosprawne zapoznały się z tradycją, obyczajowością i obrzędowością andrzejkową. Uczestniczyli w przeprowadzonych konkursach, wróżbach i przepowiedniach. Po tej części został wydany słodki poczęstunek dla uczestników zabawy andrzejkowej. Następnie odbyły się zabawy i konkursy przy muzyce oraz przeprowadzono konkurs karaoke i dyskotekę. Wróżby i przepowiednie andrzejkowe oraz zabawy i konkursy  przy muzyce przeprowadzili animatorzy z firmy "Jaskinia Talentów".

        Dnia 26 listopada 2011 r. grupa dwudziestu niepełnosprawnych osób wzięła udział w wyjeździe turystyczno-rekreacyjnym do Darłówka Zachodniego.
        Uczestnicy wyjazdu podczas pobytu:
-zwiedzali zabytki miast nadmorskich Darłowa i Ustki,
-zwiedzali latarnie morskie w Ustce i Darłówku Zachodnim,
-zwiedzali porty rybackie oraz zapoznali się z pracą rybaków,
-kąpali się w PARKU WODNYM w Darłówku Zachodnim,
-spacerowali i uczestniczyli w wycieczkach pieszych (Nordic walking),
-piekli kiełbaski przy ognisku,
-uczestniczyli w dodatkowych atrakcjach (dyskoteka, wieczór wróżb i konkursów andrzejkowych, obserwacja morza podczas sztormu, obserwacja symulacji akcji ratowniczej załogi kutra z udziałem helikopterów, kupowanie upominków z nad morza, wieczorne seanse filmowe).

        W dniu 02 grudnia 2011 r. nastąpił powrót z Darłówka Zachodniego do Pułtuska. Uczestnicy wyjazdu powrócili do domów rodzinnych z bagażem miłych wspomnień i doświadczeń.
Zadanie  współfinansowane ze środków publicznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w 2011 roku w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zlecanych fundacjom i organizacjom pozarządowym.

Dotyczy zadania: Organizowanie regionalnych imprez kulturalnych, sportowych, turystycznych i rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych wspierających ich aktywność w tych dziedzinach.
Tytuł zadania: Aktywizacja o każdej roku porze! Pułtusk - ( Po )  morze.